VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 March 2022 11:37:53

0 Yorum

Kez Okundu.

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

H24 / Sağlık

Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır.

BuBu vesileyle size minnet ve şükran duygularımızı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımızla kutlarız.

 14 Mart Tıp Bayramı nedir?

Tıp Bayramı tarihçesi Tıp Bayramı, her Mart ayının 14'ünde kutlanan, Türkiye'de tıp alanından çalışanları anma ve kutlama günüdür.

Tıp Bayramı ne zaman, 14 Mart Tıp Bayramı ne zaman kutlanacak, Tıp Bayramı'nın tarihi önemi merak konusu oldu. Bu sene 14 Mart Tıp Bayramı Pazartesi günü kutlanacak.

 Tıp Bayramı tarihçesi 14 Mart Tıp Bayramı için geri sayım başladı Tıp Bayramı ne zaman, 14 Mart Tıp Bayramı hangi gün kutlanacak ve Tıp Bayramı tarihi nedir, neden kutlanır soruları merak edildi.

TIP BAYRAMI NEDİR?

Tıp Bayramı, her Mart ayının 14'ünde kutlanan, Türkiye'de tıp alanından çalışanların hizmet sorunlarının tartışıldığı, bilime katkılarının ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür.

TIP BAYRAMI

"Tıphane-i Amire" ve "Cerrahhane-i Amire" adlı tıp okullarının açılış tarihi olan 14 Mart 1827, Türkiye'de modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul ediliyor.

Tıp Bayramı ilk kez, Birinci Dünya Savaşı sonunda İstanbul'un işgal edildiği günlerde yabancı işgal kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919'da kutlandı. Günümüzde de 14 Mart tarihi her yıl Tıp Bayramı olarak kutlanıyor. 2022 Tıp Bayramı ise, 14 Mart Pazartesi gününe denk geliyor

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER